Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Iberia vervoert 4 miljoen Zuid-Amerikaanse rozen

De Spaanse nationale luchtvaartmaatschappij Iberia heeft de afgelopen weken meer dan vier miljoen rozen van Zuid-Amerika naar Spanje gevlogen. De rozen waren bestemd voor Día de San Jorge (Sint-Jorisdag), of, in het Catalaans, Sant Jordi.

Sint Joris mag dan de beschermheilige van Engeland zijn, hij is ook een belangrijke figuur in de geschiedenis van Spanje. Net als in het Verenigd Koninkrijk wordt in Catalonië en Valencia het Festa de Sant Jordi gehouden op 23 april, de dag waarop Sint-Joris stierf.

Volgens de legende liet de Romeinse keizer Diocletianus, toen hij als soldaat in het Romeinse leger diende, Sint-Joris onthoofden omdat hij weigerde christenen te vervolgen. Kort daarna verspreidde het nieuws van zijn offer zich en werd hij vereerd als martelaar. De cultus van Sint-Joris verspreidde zich in de Middeleeuwen over Catalonië en Valencia en Catalonië benoemde hem in 1456 tot beschermheilige.

Een roos op Sant Jordi
Een van de verhalen rond Sint Joris is dat hij een verschrikkelijke draak versloeg die het vee in de omgeving van Montblanc in de provincie Tarragona doodde. De traditie vertelt dat een koningsdochter aan het kortste eind trok en aan de draak zou worden geofferd, maar de dood ontweek nadat Sant Jordi verscheen en het beest doodde. De legende voegt eraan toe dat uit het bloed van de draak een bos rode rozen zou zijn ontsproten.

Naar aanleiding van dit verhaal werd het een traditie voor jonge mannen in Barcelona om hun vriendin op Sint-Jorisdag een roos te schenken. De Valenciaanse schrijver en directeur van de uitgeverij Cervantes, Clavel i Andrés, zag een kans en kwam op het idee dat de meisjes die de roos kregen, als tegenprestatie hun vriendjes een boek moesten geven. 23 april was hiervoor bovendien een ideale dag, zo wist de schrijven, aangezien het de dag was waarop twee van de grootste literaire figuren, Cervantes en Shakespeare, zijn gestorven.

Lees het volledige artikel op www.simpleflying.com.

Publicatiedatum: