Schreurs Holland, veredelaar van gerbera's, rozen en Sunshapers, is een samenwerking aangegaan met Kwekerij Hesen. Als onderdeel van deze samenwerking zal Rick Hesen de verantwoordelijkheid van de gerberaveredeling binnen hun familiebedrijf op zich nemen.
Kwekerij Hesen, gevestigd in Meterik, is opgericht in 1994 en begon met de teelt van één ha gerbera. Door de groeiende vraag breidde het bedrijf in 1997 uit met een tweede hectare. Met meer dan 30 jaar ervaring heeft Kwekerij Hesen zich ontwikkeld tot een gerenommeerde speler in de gerberasector. Nu zet het bedrijf een belangrijke stap voorwaarts met de lancering van een ambitieus veredelingsprogramma gericht op de ontwikkeling van innovatieve gerberarassen. Het programma legt de nadruk op een compacte, maar open plantstructuur, hoge productiviteit en gebruiksgemak voor telers.
De samenwerking met Schreurs vormt volgens de beide partijen 'de ideale basis om deze nieuwe rassen wereldwijd op de markt te brengen.' Het assortiment van Kwekerij Hesen zal een waardevolle aanvulling zijn op de bestaande collectie van Schreurs, die gericht is op het bedienen van diverse markten met unieke kleurenschema's en variëteiten.
"We zijn trots op deze samenwerking met Kwekerij Hesen", zegt Lisa Van Den Berg, Account Manager Nederland & België bij Schreurs. "Samen bundelen we onze expertise om onze klanten wereldwijd meer innovatieve gerbera's van topkwaliteit te kunnen bieden."
Bron: Schreurs Holland B.V.