Agora Group – een familiebedrijf dat dagelijks duizenden bloemen en planten exporteert naar onder meer België, Frankrijk en Oost-Europa – is gestart met een proefimplementatie van het track & trace-platform Floritrack. Doel: meer grip op inkomende zendingen en minder ad hoc communicatie in de keten.
© Floritrack
Voor Jori is het essentieel dat de bestelde handel op tijd binnenkomt, want ook als inkoper speelt logistiek nog steeds een sleutelrol in zijn werk, zegt Jori Kleis, inkoper van groene planten bij Agora Group. De vrachtwagens richting Frankrijk moeten uiterlijk om 14:00 uur vertrekken, wat betekent dat vertragingen in de aanvoer direct doorwerken in de operatie.
Een groot deel van zijn werkdag bestaat uit bellen met leveranciers. "Ik pleeg dagelijks denk ik wel meer dan 100 belletjes," aldus Kleis. Een groot deel hiervan gaan over de statussen van leveringen. "Bellen met leveranciers is altijd goed, maar dan moet het over handel en kansen gaan, niet over 'waar is mijn handel?' Dat brengt onnodige frustratie en stress met zich mee."
33% minder telefoontjes over zendingen
Agora Group is nog maar kort onderweg met Floritrack. Een deel van de leveranciers is inmiddels aangesloten, en Kleis merkt al direct verschil: zo'n 10 telefoontjes per dag minder. Dat lijkt bescheiden, maar het gaat juist om gesprekken die onnodig tijd en frustratie kosten. Bij aangesloten leveranciers is het aantal telefoontjes over zendingstatussen zelfs gedaald naar nul.
"Heel helder, niet te veel tierelantijntjes. Eigenlijk zit alles erin wat je nodig hebt en je kan het hele proces volgen. Qua lay-out is het gewoon goed, heel gebruiksvriendelijk." zegt Kleis, die binnen 5 minuten op weg kon met het platform.
Eén platform, minder ruis
Voor Agora is de kracht van Floritrack het samenbrengen van data van verschillende ketenpartners in één overzicht. "Het liefste doe je alles onder één dak," aldus Kleis. De toekomst ziet hij transparanter en meer gestroomlijnd voor zich: "Kwekers kunnen dan doen waar ze goed in zijn: mooie producten kweken. Transporteurs kunnen zich richten op de planning. En ik hoef minder achter zendingen aan."
Voor meer informatie:
Teun Buurman
Floritrack
Tel.: +31 481 36 56 86
teun@bisit.nl
www.floritrack.nl